CZYM SIĘ ZAJMUJĘ ??

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ:

Na przestrzeni życia, ciało kobiety poddawane jest różnym zmianom – miesiączka, ciąża, poród, połóg, karmienie piersią, menopauza…

Kobieta w swojej doskonałości jest idealnie przystosowana do tych etapów, co nie oznacza, że nie towarzyszą jej różne uciążliwe dolegliwości.

Z pomocą na kobiece dolegliwości przychodzi fizjoterapia uroginekologiczna, a ja zafascynowana możliwościami jakie daje nam współczesna medycyna – chcę pomagać nam kobietom.

Zapraszam jeśli borykasz się z którąś z poniższych dolegliwości:

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Pęcherz nadaktywny

Zaburzenia statyki narządów miednicy mniejszej ( obniżenie narządów miednicy mniejszej)

Bóle krocza, bolesne stosunki, pochwica, wulwodynia

Ból w obrębie miednicy i jamy brzusznej i okolicy odcinka lędźwiowo-krzyżowego

Blizny po cc, nacięciu oraz pęknięciu krocza, a także blizny po zabiegach chirurgicznych

Rozstęp mięśni prostych brzucha ( DRA)

Podczas wizyty przeprowadzę diagnostykę funkcjonalną , obrazową ( USG) i EMG i na jej podstawie odpowiednio opracuję plan terapii.  Zapraszam na fizjoterapeutyczne przygotowanie do ciąży , porodu.

Ponad to jestem wykwalifikowaną i doświadczoną fizjoterapeutką dziecięcą. Zajmuję się diagnostyką neurorozwojową najmłodszych dzieci. Pokaże Ci jak prawidłowo nosić i podnosić dziecko (prawidłowy instruktaż pielęgnacyjny) tak aby był on zgodny  z harmonijnym rozwojem dziecka i koncepcją NDT Bobath. Prowadzę rehabilitację niemowlaków wg koncepcji NDT Bobath oraz integracji sensorycznej.

Na pewno słyszałaś o urządzeniu kGoal PelviFly do ćwiczeń mięśni dna miednicy. Dużo możemy przeczytać o PelviFly w mediach społecznościowych.

 Jeśli jednak nie słyszałaś odsyłam Cię TUTAJ   gdzie doczytasz i dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji.

PelviFly to wspaniały zespół kobiet – fizjoterapeutek, programistów, lekarzy wspierających kobiety w dbaniu o mięśnie dna miednicy. PelviFly pozwala ćwiczyć MDM bez wychodzenia z domu– na tym opiera się nowoczesny model telerehabilitacji. Nad jakością i poprawnością wykonywanych ćwiczeń czuwają fizjoterapeutki uroginekologiczne w tym także JA.

Drogie Pacjentki!!! Warto ćwiczyć mięśnie dna miednicy dla lepszego seksu, dla wyleczenia nietrzymania moczu, gazów, dla poprawy statyki narządu rodnego – dla naszego zdrowia.

Żeby ułatwić Ci zadanie, mam dla Ciebie kod zniżkowy URBANEKGAWRON100

dzięki któremu możesz kupić urządzenie trochę taniej. Dla niektórych cena sprzętu jest barierą do rozpoczęcia ćwiczeń. PelviFly obniżyło ostatnio cenę swoich urządzeń plus dodatkowa zniżka od PelviCoucha i nie wygląda już tak drogo 😊

Kliknij TU

 i ciesz się swoim kGoal, rozpocznij ćwiczenia od dziś.

Prywatnie poza rozwijaniem pasji związanej z ciągłym poszukiwaniem i rozwijaniem wiedzy o NAS KOBIETACH uwielbiam aktywnie spędzać czas przemierzając wysokogórskie szlaki  oraz planując kolejne wyprawy rowerowe…a w domu spełniam się kulinarnie….uwielbiam tworzyć nowe dania i poznawać nowe smaki.

KONSULTACJA UROGINEKOLOGICZNA  DIAGNOSTYCZNA PIERWSZA POPORODOWA – 150zł

Trwa 60 min

Spotkanie rozpoczyna się wywiadem dotyczącym ciąży, okresu okołoporodowego i przebiegu połogu. Następnie przeprowadzam kompleksowe badanie manualne m.in. powłok brzusznych, mięśni prostych, oceniam funkcjonalnie rozejście kresy białej, stan blizny po cesarskim cięciu i nacięciu krocza – ich gojenie, ruchomość, czy są mobilne względem niżej leżących powłok.

Oceniam manualnie mięśnie dna miednicy: ich siłę, rodzaj prezentowanych skurczów, wytrzymałość i koordynację ich pracy. Sprawdzam czy nie doszło do obniżenia narządów rodnych, rozciągnięcia bądź uszkodzenia tkanek. W szczegółowej diagnostyce mięśni oprócz badania manualnego wykorzystujemy zawsze USG oraz EMG przy pomocy których funkcjonalnie sprawdzamy stan tkanek miękkich.

Ocenię także ustawienie funkcjonalne miednicy i całej postawy ciała, oraz sposób oddychania i jego wpływ na pracę mięśni dna miednicy.

Takie spotkanie pozwoli sprawdzić i zrozumieć Wasze ciało. Doradzę do jakich aktywności fizycznych możecie wrócić. W zależności od Waszych potrzeb nauczę odpowiednich ćwiczeń, automobilizacji blizny. Otrzymacie także wskazówki dotyczące codziennych czynności, abyście mogły wykonywać je w sposób ergonomiczny i bezpieczny.

Na taką konsultację należy przyjść z  wypełnionym pęcherzem 🙂